Іноді, зробивши сайт, ви не знаєте, з чого почати його просування. Далі йдуть 10 порад, з чого почати.

 • Починайте не поспішаючи. Якщо це можливо, то починайте з нового сайту, який ніколи ще не реєструвався в пошукових системах і каталогах. Виберіть відповідний домен і починайте з оптимізації головної сторінки.
 • Освойте HTML. Безліч прийомів оптимізації включають редагування HTML-коду. Ваші високі позиції можуть залежати від знання, які коди потрібні, а які ні.
 • Грамотно вибирайте ключові слова. Ключові слова, які ідеально підходять для вашого сайту, можуть не збігатися з тим, що справді шукають користувачі. Щоб знайти правильні ключові слова необхідно використовувати сервіси типу WordTracker (Яндекс.Директ і Рамблер Асоціації для Рунета). Оберіть 2-3 найбільш цільових фраз для кожної сторінки сайту. Намагайтеся не орієнтуватися на загальні запити типу «туризм» або «відпочинок».
 • Складіть текст з 200-250 слів на основі ключових слів. Це вирішальна складова досягнення високих рейтингів і створення успішного сайту. Пошукові системи змушені «читати» текст, збагачений ключовими словами, на ваших сторінках, щоб правильно класифікувати ваш сайт. Частіше вживайте ключові фрази в тексті – це допоможе досягти кращих результатів.
 • Робіть карколомні теги TITLE. Ці теги дуже важливі, тому що всі пошукові системи надають їм велике значення. Ви повинні помістити в цей тег свої ключові слова і не перевантажувати його додатковими словами. Не використовуйте тег TITLE для розміщення назви компанії або фраз типу «Головна сторінка». Думайте про нього як про «ключовій тезі TITLE» і створюйте його відповідним чином. Додайте назву компанії в кінці тега, якщо вам необхідно використовувати його.
 • Створюйте змістовні мета теги. Мета теги можуть бути корисні, але вони чарівники. Створюйте мета тег Description, який містить ключові слова і описує сайт. Текст цього тега часто з’являється в результатах пошуку.
  Мета тег Keywords не так важливий як мета тег Description. Всупереч усталеній думці, те, що ви поміщаєте в цей тег, що буде мати мало спільного з тими словами, за яким приходять на сайт, а Гугл взагалі ніяк не враховує вміст цього тега. Використовуйте цей тег, але не дуже спокушайтеся.
 • Використовуйте додаткові «ласощі» для поліпшення позицій. Елементи типу заголовків, параметрів alt тега img, теги заголовків Н1…Н2, посилання з інших сторінок, ключові слова в іменах файлів, ключові слова в гіперлінки можуть поліпшити ваші позиції в пошукових системах. Використовуйте будь-який або всі ці елементи там, де вони можуть мати сенс для вашого сайту.
 • Акуратно реєструйтеся в каталогах типу Yahoo і Open Directory Project (DMOZ). Наявність сайту в каталогах є однією з умов успішної індексації в Гугл. Помилки, допущені при реєстрації в каталогах, можуть в наслідок дорого вам обійтися, тому що змінити опис в каталозі дуже складно. Тому, дуже важливо читати інструкції по реєстрації, надаються самими каталогами.
 • Не чекайте швидких результатів. Досягнення високих позицій вимагає часу, і тут нічого не попишеш. Як тільки ваш сайту доданий в пошукову систему або каталог, його позиції можуть бути низькими і тільки потім він почне повільне рух вгору. Деякі пошукові системи враховують «click-through popularity», тобто чим більше людей переходять на сайт, тим вище його позиції. Не турбуйтеся і дайте вашому сайту час зміцніти.
 • Не потрібно постійно правити сайт для досягнення кращих результатів. Краще всього не вносити змін на оптимізовані сторінки протягом 3-6 місяців після реєстрації. Часто в пошукових систем витрачається багато часу на додавання ваших оптимізованих сторінок у свою базу. Зареєструйте сайт і забудьте про нього на час!
 • Якщо ви дотримуєтеся цих порад і не можете знайти свій сайт в пошукових системах, перше, над чим необхідно попрацювати, це тексти сторінок. Можливо, сторінки з менш ніж 250 словами видимого тексту є причиною поганих результатів. Крім того, двічі перевірте щільність ключових слів, і переконайтеся, що кожна сторінка оптимізована під 2-3 фрази. В кінці кінців, ви побачите плоди своєї праці – ваш сайт потрапить в десятку по багатьом запитам в Google та інших пошукових системах!