Кожна людина боїться в один прекрасний момент втратити свої дані. «Я закінчив якраз половину цієї доповіді, коли мій комп’ютер зламався, і я втратив все!» Або, що більш актуально для WordPress, «я встановлював новий плагін / тему / оновлення, і це зашкодило мій сайт. Тепер, що б я не робив, я не можу отримати назад свою стару інформацію!»

Більш ніж поширена проблема. Але її можна легко запобігти:

Насправді, існує безліч плагінів для резервного копіювання, які дуже просто дозволяють створювати копію даних вашого сайту. Це те, про що я хочу розповісти в цій статті докладно — не просто привести перелік плагінів, які дозволяють зберегти резервну копію вашого сайту і всієї відповідної інформації за принципом «встановив і забув«.

Як щодо резервного копіювання вручну?

Деякі люди воліють робити резервні копії вручну, і хто я така, щоб сперечатися з ними? Насправді це теж може бути дуже корисно, тому що у вас є прямий контроль над тим, що зберігати, а що ні.

Багато плагіни дозволяють включати і вимикати резервне копіювання окремих файлів або каталогів, але виробляючи резервне копіювання вручну, ви маєте повний контроль.

Це також хороший спосіб стовідсотково переконатися в тому, що рішення для резервного копіювання працює. Завжди корисно зробити резервну копію вручну і порівняти її з останньої автоматичної резервної копією. Чи збігаються вони?

Якщо ні, то ваше автоматизоване рішення, можливо, пропустило день запланованого резервного копіювання, і це може стати реальною проблемою, якщо у цей день ви написали кращу статтю за весь час роботи вашого блогу, і раптово втратили всі дані!

Кодекс WordPress містить детальні інструкції щодо того, як вручну здійснюється резервне копіювання вашого сайту. Так що якщо ви виберете цей шлях, я настійно рекомендую вам ознайомитися з ними.

Правила резервного копіювання WordPress, яким потрібно слідувати

Незалежно від того, який вид рішення для резервного копіювання ви виберете, існує кілька правил, які ви повинні дотримуватися в будь-якому випадку, без всяких якщо:

  • Завжди створюйте резервну копію бази даних вашого сайту, перш ніж встановити якесь оновлення;
  • Налаштуйте розклад резервного копіювання на основі частоти оновлення вашого сайту або блогу;
  • Як і у випадку резервного копіювання будь-яких даних, зберігайте три резервні копії в трьох різних форматах і / або місцях. Кодекс WordPress пропонує зберігати резервні копії бази даних до облікового запису електронної пошти, на зовнішній жорсткий диск і DVD;
  • Зберігайте тільки ті плагіни, які містять значення для вашого сайту. Спам-фільтри і статистичні плагіни додають в базу даних багато не обов’язкової інформації, що може значно збільшити розмір ваших файлів резервних копій;
  • Час від часу виконуйте резервне копіювання вручну в якості страховки на випадок збою автоматизованих інструментів для резервного копіювання, які ви використовуєте.

Виконання цих правил допоможе вам створити надійну систему резервного копіювання даних, і вам більше ніколи не доведеться турбуватися про втрату інформації.

Тепер без подальших передмов давайте перейдемо до списку плагінів для резервного копіювання даних, які допоможуть вам запобігти втраті інформації та забезпечать безперебійну роботу вашого сайту.

BackupBuddy

10 плагінів для резервного копіювання WordPress, про яких вам варто знати

BackupBuddy — це плагін для резервного копіювання від iThemes, який пропонує комплексне рішення для власників сайтів на WordPress. Він дозволяє створити резервну копію на різних ресурсах, а не тільки на жорсткому диску.

В тому числі на Stash, Amazon Web Services, Dropbox, Rackspace, FTP і в електронній пошті. Резервні копії можна створювати дуже швидко і просто, завдяки рішенню однієї кнопки. Просто виберіть, де ви хочете зберігати резервні копії і як часто це має робитися.

Це преміум-плагін, однак, він не сильно відіб’ється на ваших фінансах. Річна абонентська плата обійдеться в $80 для двох сайтів, $100 для 10 сайтів і $150 для резервного копіювання даних необмеженої кількості сайтів.

Існує також версія BackupBuddy Gold, яка дозволяє створювати резервні копії даних необмеженої кількості сайтів, довічно без додаткової плати отримувати всі оновлення і користуватися послугами служби підтримки протягом одного року. Все це за $297.

UpdraftPlus

10 плагінів для резервного копіювання WordPress, про яких вам варто знати

Інший варіант — причому абсолютно безкоштовний — це UpdraftPlus. Цей плагін дуже простий і не бентежить вас купою не потрібних функцій, що мені особливо подобається.

Як і BackupBuddy, він підтримує резервне копіювання на Rackspace, Amazon Web Services, Dropbox, FTP, електронної пошти, але крім цього він працює з Google Drive, OpenStack і з рядом інших рішень для зберігання даних.

Крім цих функцій, він також пропонує шифрування бази даних для додаткової безпеки. Ви також можете розбити дуже великі сайти на декілька архівів, щоб резервне копіювання здійснювалося швидше. І якщо вам коли-небудь знадобиться відновити сайт з резервної копії, цей метод розбивки на архіви дозволить виконати процес відновлення набагато швидше.

UpdraftPlus також доступний у вигляді преміум-плагіна, який включає в себе всі функції, які я вже перерахувала, плюс кілька додаткових інструментів, таких як автоматичне резервне копіювання, мигратор сайтів, звіти, відсутність реклами, підтримка додаткових сховищ архівів і багато іншого.

Ви також отримуєте рік безкоштовної технічної підтримки та оновлення. Це обійдеться вам від $60 до $125 за UpdraftPlus Premium.

BackUpWordPress

10 плагінів для резервного копіювання WordPress, про яких вам варто знати

BackUpWordPress — ще один популярний плагін, який дозволяє автоматично створювати резервні копії WordPress сайту. Він включає в себе планувальник, так що ви можете створити власний розклад для запуску резервного копіювання файлів і бази даних. Він простий в налаштуванні і використанні.

Тим не менше, якщо ви хочете зберігати резервні копії ще десь, крім жорсткого диска або електронної пошти, вам необхідно придбати розширення.

BackUpWordPress пропонує розширення для окремих хмарних сервісів зберігання даних, включаючи Google Drive і Dropbox. Або ви можете придбати повний пакет і відчувати себе впевнено, знаючи, що можете створювати резервні копії вашого сайту, коли і де ви захочете.

Duplicator

10 плагінів для резервного копіювання WordPress, про яких вам варто знати

Технічно це плагін для міграції сайтів. Однак Duplicator можна використовувати і як рішення для резервного копіювання. Хоча це буде не так просто зробити, як у випадку з іншими перерахованими тут плагінами. Від вас будуть потрібні деякі технічні навички.

Duplicator підтримує базові опції резервного копіювання, і ви не можете запланувати автоматичний запуск резервного копіювання, що, на мій погляд, є суттєвим недоліком. Тим не менше, якщо ви хочете здійснити міграцію сайту, цей плагін можна використовувати в якості вирішення подвійного призначення на перехідний період.

VaultPress

10 плагінів для резервного копіювання WordPress, про яких вам варто знати

Ми раніше досить докладно розглядали цей плагін, так що я не збираюся зараз вдаватися в подробиці.

Тим не менш, зазначу, що, так як це рішення для резервного копіювання було розроблено хлопцями з команди WordPressAutomattic — це досить потужний інструмент. І ось чому.

Ви можете налаштувати його для виконання автоматичного резервного копіювання вашого сайту кожен день. Ви також можете відновлювати дані з резервних копій дуже просто і завантажувати їх, коли захочете. Ціна плагіна — від $5 в місяць.

BackWPup

10 плагінів для резервного копіювання WordPress, про яких вам варто знати

Ви також можете розглянути інший безкоштовний плагін BackWPup, з його допомогою ви можете досить просто зробити резервну копію вашого WordPress сайту і не викласти за це ні копійки. Він дозволяє створювати резервні копії на жорсткому диску, FTP-сервері або в електронній пошті, він також працює з хмарними сховищами, такими як Dropbox і Rackspace.

Ви можете запланувати автоматичне резервне копіювання, здійснити відновлення з резервних копій. Якщо ви захочете отримати додаткову технічну підтримку або використовувати Google Drive і кілька інших наворотів, ви можете перейти на BackWPup Pro.

WP-DB-Backup

Якщо вам коли-небудь знадобиться створити резервну копію тільки бази даних WordPress, то плагін WP-DB-Backup — ідеальне рішення для цього. По-перше, він безкоштовний. Крім того, він має досить солідну репутацію, більше двох мільйонів завантажень з моменту запуску.

Він може стати підходящим варіантом для тих, хто не оновлює свої сайти дуже часто або хто не використовує в своїх блогах зображення. Ви можете запланувати резервне копіювання бази даних, відновлення з резервної копії, у вас навіть є можливість виконати резервне копіювання бази даних вручну, у разі, якщо ви не можете потрапити в PhpMyAdmin.

WordPress Backup to Dropbox

10 плагінів для резервного копіювання WordPress, про яких вам варто знати

Ще один безкоштовний плагін, який ви можете спробувати, це WordPress Backup for Dropbox. Очевидно, що це рішення тільки для тих, хто в даний час використовує або хотів би використовувати Dropbox. Але з цим завданням плагін справляється бездоганно.

ви можете запланувати резервне копіювання і автоматично завантажувати дані у свій обліковий запис Dropbox. Ви можете створювати резервні копії бази даних і файлів. Є також кілька преміум-розширень, але жодне з них, на жаль, не передбачає можливість відновлення з резервної копії.

Online Backup for WordPress

10 плагінів для резервного копіювання WordPress, про яких вам варто знати

Якщо ви хочете бути впевненими, що ваші резервні копії безпеки, для цього існує ще один безкоштовний плагін Online Backup for WordPress. Він шифрує дані резервних копій, так що ви можете безпечно передавати дані під час завантаження і завантаження.

Він підтримує створення резервної копії бази даних та файлів, які можуть бути відправлені на будь-яку адресу електронної пошти, в папку на сервері вашого сайту або в один з центрів обробки даних технології резервного копіювання, де вам доступно безкоштовно 100 Мб дискового простору для зберігання.

Ви можете налаштувати щоденне або щотижневе копіювання, скачувати ці резервні копії у вигляді zip-архіву, коли захочете, вибрати, які файли ви спеціально хочете відправити у резервну копію, виключати спам-коментарі з резервних копій і багато іншого.

Snapshot

10 плагінів для резервного копіювання WordPress, про яких вам варто знати

Останній плагін, про яку я сьогодні розповім — Snapshot. Його описують, як «Машина часу для WordPress сайту«. Цей плагін дозволяє робити швидкі знімки будь-якого аспекту вашого сайту і зберігати їх там, де ви хочете.

Коли ви вирішите, що хочете зберегти поточну версію сайту, просто натисніть кнопку «Створити знімок». Ви зможете зберегти резервну копію вашого сайту в будь-який момент часу, а потім відновити цю версію натисненням всього однієї кнопки.

Ви можете запланувати створення резервних копій, якщо захочете, ви можете зберігати ваші файли в Dropbox, Amazon S3 або SFTP.

Цей плагін коштує $40 сам по собі або $19,60 в місяць в рамках членства в WPMU DEV.

Висновок

Регулярно здійснювати резервне копіювання вашого сайту вкрай важливо. Насправді, резервне копіювання будь-яких даних вкрай важливо. Я маю на увазі, що ми все повинні робити резервні копії наших номерів телефонів, файли на жорсткому диску і облікових записів електронної пошти.

Сподіваюся, ви вже робите все це. І вибравши правильний плагін, який зробить всю роботу автоматично, ви можете бути впевненими, що ваш WordPress сайт буде захищений від втрати важливих даних.

Як ви здійснюєте резервне копіювання вашого сайту? Чи робите ви це вручну? Чи використовуєте ви один з описаних тут плагінів? Який-небудь інший? Я хотіла б почути ваші думки!

Переклад статті «10 WordPress Backup Plugins You Need to Know About» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.