Якщо ви вже визначилися з шаблоном, то можна приступати до наповнення сайту контентом. Але цей процес вимагає невеликої підготовки. Витративши деякий час на сьогоднішнє керівництво, і застосувавши представлені поради на практиці, ви зможете бути впевнені в тому, що WordPress налаштування зроблена правильно:

Я розташував пункти даного керівництва за рівнем важливості. Деякі з них критичні, в той час як інші більше носять допоміжний характер. Якщо вам доводиться часто працювати з WordPress, то займіться складанням власного списку обов’язкових налаштувань і плагінів.

Автоматичне резервне копіювання (Backup)

10 найважливіших речей, які потрібно зробити відразу після установки WordPress

Зменшите ймовірність втрати даних завдяки плагіну резервного копіювання для WordPress

Резервні копії здатні допомогти вам у разі потреби відновити або відкотити сайт. Якщо що-небудь коли-небудь піде не так, у вас буде можливість відновити веб-сайт.

Резервні копії – це те, чим не варто нехтувати. Деякі хостери готові піклуватися про резервних копіях вашого сайту, але більшість з них не надають таких послуг. З самого першого дня визначте, як ви плануєте організувати резервне копіювання. Якщо ви готові взяти все у свої руки, то я рекомендую вам чудовий плагін BackupBuddy.

З іншого боку, якщо вам хочеться чогось більш простого, то можна звернути увагу на спеціальний сервіс резервного копіювання для WordPressVaultPress.

Поміняйте ім’я адміністратора

Якщо ви користуєтеся автоматичним установником від хостера, то обов’язково змініть ім’я і пароль адміністратора в консолі відразу після завершення установки. Сьогодні багато хостери вже почали використовувати більш захищені логіни і паролі за замовчуванням, однак додатковий захист не завадить.

Також буде добре, якщо ви не будете використовувати свій основний рахунок для завдань, не пов’язаних з адмініструванням. Якщо ви публікуєте запису і наповнюєте сторінки, то просто заведіть для цього окремий обліковий запис з правами редактора або автора.

Видаліть неактивні плагіни і теми оформлення

10 найважливіших речей, які потрібно зробити відразу після установки WordPress

Наприклад, Hello Dolly!

Подальшу WordPress налаштування сайту продовжите з видалення непотрібного. Як тільки ви встановили вибраний шаблон і всі необхідні плагіни, було б непогано повернутися в консоль і позбавитися від непотрібних плагінів і тем оформлення.

Так як я сам колись пройшов весь цей шлях, можу з упевненістю заявити, що багато люди при знайомстві з WordPress починають експериментувати з безкоштовними шаблонами. Потім вони розуміють, що легше віддати пару доларів за простенький платний шаблон, що дозволяє заощадити багато часу і нервів.

Старі шаблони та плагіни, які не оновлюються розробниками, можуть нести в собі потенційні уразливості і бути ласим шматочком для зловмисників. В той же час їх видалення не складе праці і займе всього кілька секунд!

Встановіть важливі плагіни

Сьогодні бібліотека плагінів для WordPress налічує сотні і тисячі корисних рішень. Я хочу запропонувати свій особистий список плагінів, з яких ви зможете вибрати відповідні вам.

Плагіни для безпеки

10 найважливіших речей, які потрібно зробити відразу після установки WordPress

Захистіть свій сайт, встановивши хороший плагін безпеки

Є кілька способів убезпечити ваш сайт і налаштувати шаблон WordPress. Але якщо у вас не так багато часу на все це, то я рекомендую вам скористатися спеціальними плагінами для безпеки. Обов’язково познайомтесь з WordFence.

Плагін з історією версій записів

10 найважливіших речей, які потрібно зробити відразу після установки WordPress

Встановіть цей плагін, щоб мати можливість стежити за історією версій ваших записів

Зберігати історію версій – хороша ідея, особливо якщо ви, як і я, «любите» зберігати незавершені запису поверх фінальної версії. Якщо для створення записів та сторінок ви користуєтеся вбудованим редактором WordPress, то напевно збережені версії записів значно збільшили розмір бази даних. На активних сайтах кількість збережених версій часом досягає декількох сотень, і весь цей мотлох зберігається в базі даних, і це недобре.

Вирішити цю проблему можна, встановивши плагін Revision Control. Якщо ваш сайт існує вже давно, і обсяги контенту уже не злічити, то можна спробувати плагіни WP Sweep або WP Clean Up. Обидва плагіна допоможуть вам очистити базу даних, але пам’ятайте про необхідність створення резервних копій перед будь-якими втручаннями в базу даних.

Yoast SEO Plugin

10 найважливіших речей, які потрібно зробити відразу після установки WordPress

Дозвольте плагіну Yoast SEO подбати про пошукової оптимізації вашого сайту

За назвою плагіна можна відразу зрозуміти, що його основне призначення – налаштування seo WordPress. Переваги SEO-оптимізації полягають у можливості залучити більше відвідувачів за допомогою пошукових систем. Крім оптимізації контенту не можна забувати і про правильному налаштуванні самого сайту. Доведено, що гарний досвід взаємодії сприяє тому, що відвідувачі будуть повертатися до вас.

До речі кажучи, якщо ви вже почали складати власний список необхідних плагінів, то саме час внести туди Yoast SEO.

Плагін Akismet

Спочатку вас навряд чи буде турбувати питання спаму. Але спамери обов’язково прийдуть на ваш сайт, і ви просто замучитеся видаляти і модерувати рекламні або образливі коментарі.

Akismet безкоштовний для некомерційних веб-сайтів, а платний аккаунт коштує 5 доларів на місяць. Установка і настройка Akismet не займе багато часу, але дозволить заощадити багато часу на боротьбу зі спамом.

Ще один засіб для боротьби зі спамом – це плагін Disqus. Він дозволяє здійснити WordPress налаштування стандартної форми коментування.

Плагін для кешування

Якщо ви користуєтеся віртуальним хостингом, то плагін для кешування допоможе вам істотно прискорити роботу власного сайту. Це піднімає ваш сайт «в очах» Google.

Якщо ж ви користуєтеся хостингом з адмініструванням, то питання про кешуванні відпадає. Добре оптимізовані сервери забезпечують високу швидкість роботи вашого сайту. Серед найбільш популярних плагінів подібного типу я можу відзначити WP Super Cache і W3 Total Cache.

Карта сайту

10 найважливіших речей, які потрібно зробити відразу після установки WordPress

Використовуйте XML карту сайту, щоб допомогти пошуковим системам правильно індексувати ваш контент

Якщо ви вже встановили Yoast SEO, то цей етап можна пропустити. Якщо ж ви вирішили скористатися іншим SEO-плагіном, і в ньому відсутня опція автоматичного створення карти сайту, то обов’язково встановіть ще один плагін — Google XML Sitemaps.

Коли пошуковий бот Google сканує ваш сайт, XML-карта спрощує для нього цей процес. XML карта сайту – це простий документ, який надає пошуковій системі всю необхідну інформацію про структуру вашого сайту, його сторінках і записах.

Якщо ви публікуєте новини або відеоролики, не забудьте використовувати карту сайту, яка містить у собі необхідні метадані для подібних форматів.

Встановіть платний шаблон WordPress

WordPress постачається з декількома попередньо встановленими темами оформлення. Однак до платних шаблонів їм ніколи не дотягнути.

Є кілька причин, чому слід використовувати саме платні теми, і розширений функціонал – це лише одна з них. Можливості налаштувати шаблон WordPress, використовувати власний логотип і favicon, а також можливість додавати власні шорткоди – все це дають платні теми.

Технічна підтримка – це ще одна величезна перевага платних шаблонів. Якщо ви вже зареєстровані в каталогах преміум-шаблонів, і використовуєте одну з платних тим оформлення, вважайте, що можете назавжди забути про форумах і отримати якісну підтримку від фахівців.

Всі платні шаблони проходять ретельну перевірку на предмет вразливостей і для них регулярно випускаються оновлення і латочки. Саме шаблони найчастіше піддаються злому, набагато частіше, ніж саме ядро WordPress.

Поміняйте заголовок сайту

Так як заголовок є одним з найважливіших елементів сайту, вам безперечно варто попрацювати над ним. Його можна змінити в консолі системи у розділі Налаштування > Загальні (Settings > General). Коли хтось відкриває головну сторінку вашого сайту або переглядає результати пошуку в пошуковій системі, вони бачать саме заголовок сайту. Заголовки допомагають розповісти Google про те, якій тематиці присвячений ваш сайт.

Довжина заголовка повинна бути не більше 55 символів. Він повинен бути описовим, конкретним і несхожим на спам. Хороший заголовок повинен відображати тематику сайту. Бажано не використовувати узагальнюючі фрази в заголовку сайту.

Налаштуйте часовий пояс

Ці налаштування WordPress дуже важливі. Плагіни, розклад публікації записів, інтеграція з додатками – все це нерозривно пов’язано з часовим поясом.

Додайте favicon

Це невеликий логотип, який відображається поруч з вашим URL в адресному рядку браузера. Він також видно, коли користувач заносить ваш сайт в закладки.

Зазвичай розмір favicon становить 16 на 16 пікселів, і зробити його можна за допомогою безлічі спеціальних сервісів або будь-якого графічного редактора. Деякі шаблони дозволяють завантажувати зображення у форматі PNG, а потім конвертувати його. Є також шаблони, які дозволяють встановити favicon, але доведеться попередньо конвертувати зображення у формат .ico.

Використовуйте Google Analytics і Webmaster Tools

10 найважливіших речей, які потрібно зробити відразу після установки WordPress

Встановити і налаштувати Google Analytics і GWT (Google Webmaster Tools) можна за пару хвилин. Приміром, GWT дозволить вам дізнатися, як Google розцінює ваш контент і ключові слова. До того ж ви тут же почнете отримувати інформацію про переглядах, переходах і позиціям ключовикам.

Змініть структуру постійних посилань

За замовчуванням WordPress досить непродумана структура постійних посилань. Якщо точніше, то всі опубліковані сторінки і запису отримують URL, які нормально працюють, але взагалі незрозумілі людям і пошуковим системам (http://yourwebsite.com/?p=123). Порівняйте цю посилання URL, в якому вказується і заголовок, і використовуються відповідні ключові слова.

Як URL ідеально підходить заголовок запису (http://yourwebsite.com/sample-post/), якщо ви не збираєтеся публікувати безліч майже однакових записів, чутливих до дати та часу. Використання подібної структури значно полегшить сприйняття посилання для читача, так як він зможе заздалегідь зрозуміти, про що розповідає та чи інша сторінка. Більш того, вона дозволяє пошуковим системам правильно аналізувати і ранжувати ваш контент. Налаштування постійних посилань WordPress є важливим етапом оптимізації сайту.

Видаліть приклади контенту

Після установки CMS WordPress на сайті вже є опубліковані записи і сторінки. Їх потрібно видалити. Деякі хостери з автоматичними установниками WordPress використовують приклади контенту для власної реклами або для надання додаткових інструкцій. Також хостинги часто пропонують своїм користувачам цілі сторінки і додаткові передвстановлені віджети для просування власних послуг і опцій.

Обов’язково перевірте всі сторінки, записи, коментарі і віджети, і видаляйте все, що не пов’язано з вашим сайтом і бізнесом.

Заповніть власний профіль

Для подальшого налаштування шаблону WordPress приділіть кілька хвилин на заповнення інформації у власному профілі. Вкажіть ім’я, посилання на сторінки в соціальних мережах, а також контактну інформацію.

Вам буде запропонований список, що випадає з різними варіантами відображення вашого імені, де можна вибрати: прізвище, ім’я або нік. Головне не використовувати варіант, який розкриває ваш логін.

Налаштуйте Gravatar

10 найважливіших речей, які потрібно зробити відразу після установки WordPress

Скористайтеся безкоштовним сервісом Gravatar для завантаження власної аватарки на сайт

Gravatar являє собою всесвітньо відомий і повсюдно використовується сервіс для завантаження аватарок. Кожен раз, коли ви залишаєте коментар на іншому сайті, використовуючи email-адресу, що вказували при реєстрації в Gravatar, перед вашим текстом буде красуватися раніше встановлений аватар, а також посилання на сайт і профілі в соціальних мережах.

Підіб’ємо підсумки

Сьогоднішнє керівництво охоплює практично всі кроки, необхідні кожному новачкові при роботі з WordPress.

Найбільш важливі завдання щодо WordPress налаштуванні я навмисне розмістив в самому верху, тому слід почати звідти. Звичайно, не можна сказати, що це всеосяжне і універсальне керівництво, але скориставшись наведеними порадами, ви можете бути впевнені, що ваш сайт буде досить стабільний та захищений.

Якщо вам здається, що я упустив щось важливе, не соромтеся, і обов’язково напишіть про це в коментарях!

Переклад статті «10 The Most Important Things You Should Do Immediately After Installing WordPress» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.