В Інтернеті сьогодні багато ненависті. Здебільшого це пов’язано з тим, що багатьом зручно відриватися там за всі проблеми реального життя. Але іноді причиною роздратування є самі сайти.

Я хочу перерахувати 10 невдалих рішень, які гарантовано роздратують відвідувачів вашого сайту. Якщо ви працюєте з веб-розробником або дизайнером, не бесіте відвідувачів – краще прочитайте поради про те, як виправити свій сайт, і, головне, завжди дотримуйтесь їх.

1. Форми, втрачають дані при валідації помилку

Це проблема – найменш зловмисна, але при цьому сама дражлива. Ви тільки що витратили кілька дорогоцінних хвилин на те, щоб розставити всі дані по місцях, а потім – хоп! – І всі ці дані зникли.

Проблема настільки типова, що багато досвідчені користувачі на автоматі копіюють вміст самого великого поля в буфер обміну, перш ніж відправляти дані на сервер.

Як це виправити

Як веб-розробник ви можете скористатися JavaScript-бібліотеками валідації або надсилати дані форм через AJAX. Якщо ж ви контролюєте процес відправки форми на більш низькому рівні, просто переносите всі дані, отримані при відправці форми, вміст цієї форми при її наступному відображенні.

2. Капчі

Впевнений, я не самотній у своїй ненависті до капчам. Незважаючи на своє початкове призначення, деякі з них вимагають якихось нелюдських умінь у рішенні. А поєднання таких капч з першим пунктом нашого списку діє абсолютно вбивчо:

Ненависть? НЕНАВИСТЬ!!!

Як це виправити

На жаль, спам-боти з кожним днем стають все витонченішими. Якщо не можна зовсім обійтися без капчі, спробуйте підібрати найбільш гуманну з них. Наприклад, reCAPTCHA показує тільки номери будинків з випадкових фотографій, тому не лише добре відокремлює людей від роботів, але і допомагає роботі проекту Google Street View.

3. Поштовий спам

Які почуття ви відчуваєте по відношенню до сайту, який намагається підтримувати інтерес до себе, щогодини надсилаючи безглузді повідомлення, від яких неможливо відмовитися? Вже явно не симпатію.

10 найбільш дратівливих помилок в роботі сайтів

Мій поштовий ящик розпух від тебе, LinkedIn!

Як це виправити

Так просто перестаньте закидати своїх клієнтів спамом! І видалите свій акаунт на LinkedIn. Ця соціальна мережа давно вийшла з моди.

4. Заперечення в назвах налаштувань

Веб-розробників часто підводить то неуважність, чи то, навпаки, надмірна креативність в назвах опцій.

10 найбільш дратівливих помилок в роботі сайтів

Як це виправити

Перевіряйте свої формулювання. Мисліть ясно і лаконічно. Використовуйте чекбокси для опцій «ввімкнути» чи «вимкнути», радіокнопки – для вибору з двох-трьох варіантів. Якщо альтернатив більше трьох, варто використовувати випадаючий список. Організуйте ваші елементи керування групи згідно з логікою їх використання.

5. Занадто великі форми

З усіх способів проведення часу, які нам дарує Інтернет, заповнення форм – найменш популярний. Реакція користувачів при вигляді довгого списку каверзних запитань частіше всього одна: закрити сторінку й забути про цей кошмар.

Як це виправити

Запитуйте у користувача тільки те, що вам дійсно необхідно знати. І навіть у цьому випадку не вываливайте всі питання разом під час реєстрації, постарайтеся відкласти якісь з них на потім. Інакше ви будете втрачати аудиторію.

6. Нав’язлива реклама

Реклама – двигун торгівлі. Але якщо перше, що бачать відвідувачі на сайті – це реклама, то великі шанси, що вона стане й останнім, що вони там побачать. Особливо якщо не давати їм закрити рекламний popup хоча б пару секунд.

10 найбільш дратівливих помилок в роботі сайтів

Засуньте свій мобільний додаток…

Як це виправити

Використання занадто нав’язливою реклами допоможе вам досягти наступних цілей:

  • всі будуть ненавидіти ваш сайт;
  • користувачів буде дратувати ваша реклама. А що робить оскаженілий відвідувач? Правильно! Він залишає злісний коментар. Таким чином, ви самі расплодите на своєму сайті тролів;
  • в кінці кінців ви змусите всіх користувачів встановити AdBlock, що зведе нанівець доходи від інтернет-реклами і вдарить по кишені неабиякої частки блогерів і вебмастерів.

Так що просто не робіть цього.

7. Popup при закритті сторінки

Я від усього серця ненавиджу подібні трюки. Якщо користувач вирішив покинути ваш сайт, а ви просто відмовляєтеся його відпускати, гнів Анонимуса рано чи пізно впаде на вас!

10 найбільш дратівливих помилок в роботі сайтів

Де ж тут вихід?

Як це виправити

Видаліть свій сайт і убейтесь об стіну, будь ласка.

8. Несподіване розташування різних елементів сайту

Інтерфейс користувача повинен бути організований логічно. Функції схожого призначення утворюють контекст. Ви не можете просто так внести в цей контекст чужорідний елемент:

10 найбільш дратівливих помилок в роботі сайтів

Саме час відформатувати жорсткий диск!

Організуйте збори. Запросіть колег. Відформатуйте свій жорсткий диск в якості логічного завершення продуктивного дня. Цей приклад навігації, зрозуміло, вигаданий, але він дає непогане уявлення про те, що коїться в головах деяких веб-дизайнерів.

Як це виправити

  • почитайте спеціальну літературу про ергономіки та дизайну інтерфейсів;
  • попросіть ваших рідних або друзів скористатися інтерфейсом вашого сайту. Зверніть увагу на ті моменти, які їх заплутали або напрягла.

9. Проблеми з переглядом сайту на мобільних пристроях

Коли дизайнери мріяли про можливості створювати сайти під екран шириною більше ніж 1024 пікселя. Але не встигли всі користувачі обзавестися широкоформатними моніторами, як настала ера мобільного веба, і ми як і раніше зобов’язані підтримувати всі ці дрібні дозволу.

Якщо ви не будете цим займатися, то втратите відвідувачів. На щастя, створення адаптивного дизайну в наші дні вже не так проблематично, як колись:

10 найбільш дратівливих помилок в роботі сайтів

Quora хоче, щоб ми користувалися її мобільним додатком

Як це виправити

Зробіть ваш сайт адаптивним за допомогою медіа запитів. Це приверне мобільних користувачів. Будуйте нові сайти з застосуванням адаптивних фреймворків зразок Bootstrap.

10. Платний доступ

Я розумію, що якісний контент коштує грошей і не може окупитися однієї лише рекламою. Так що організовувати платний доступ – це не соромно. Але, чорт візьми, чому про це не говориться ні в одній з посилань, що ведуть на ваш сайт?

10 найбільш дратівливих помилок в роботі сайтів

Приклад платного доступу

А яке джерело роздратування ви б додали до цих десяти?

Переклад статті «10 Things That Drive Me Mad When Visiting A Website» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.