Як вибрати копірайтера, який впорається з поставленим завданням?

5-20-2020
Копирайтинг агентство Марии Литаровой — Тексты на заказЯкщо ви звертаєтеся в агентство, то досить попросити портфоліо автора. Орієнтуватися тут треба на відповіді, отримані в першому пункті ( «Текст потрібен для мене або для кінцевого споживача?»). У разі якщо мова йде про вашому блозі або сторінці в соціальних мережах, орієнтуйтеся на стиль, який подобається саме вам. У разі Лендінзі або опису товару кращий показник — той, який можна виміряти: перегляди, лайки, зростання продажів і т. Д. Числа не дадуть збрехати.

Хороший виконавець завжди пунктуальний, але насправді далеко не завжди, і навіть в студії логотип можуть почати робити за два дні до дедлайну. Чесно запитайте у копірайтера, коли він приступить до замовлення і коли можна чекати будь-яких результатів. Отримана відповідь покаже його добропорядність і відповідальність. Ніколи не вірте словам «прямо зараз», оскільки перед цим людині потрібно хоча б випити чашку чаю. Пам’ятайте, що ніщо в роботі з інтернет-агентством байдуже так, як вибрати копірайтера, якому ви будете банально довіряти. Також хочемо вам порекомендувати заказать текст Копірайтинг-агентстві Марії Літаровой.

Рада 2

Уточніть про проміжний підсумок. Зазвичай це зміст статті або якийсь приблизний план. Копірайтер витратить на нього приблизно 40% часу від необхідного на виконання замовлення, адже спочатку доведеться добре вивчити тему статті. Однак пам’ятайте, що пункти підсумкового матеріалу будуть трохи відрізнятися. Це засновано на рішеннях, прийнятих виконавцем під час роботи.

Як правильно сформулювати ТЗ?

Написати якісно ТЗ дуже просто: сформулюйте відповідь на питання «Чого я хочу від тексту?». Як правило, потрібно донести до споживача певну думку (наш товар екологічний) або підштовхнути до вибору (виберіть нас). Після цього потрібно визначити місце розміщення тексту: стаття на вашому сайті, рекламна (партнерська) стаття на сторонньому ресурсі, сторінка товару і т. Д. В залежності від цього визначається формат. Наприклад, статтю краще оформити у вигляді гайда «Як вибрати?», «Як знайти?» і т. д. Тут потрібно встати на місце покупця вашого продукту і спробувати зрозуміти, чого хоче він. Алгоритм тут такий:

    При складанні завдання варто поговорити з копірайтером і «на пальцях» змалювати предмет обговорення.Наприклад, якщо у вас фірма, що займається продажем обігрівачів, то ви на 100% розбираєтеся в цих пристроях краще виконавця. Опишіть приблизну начинку цих пристроїв і приблизний сценарій їх експлуатації: вибрали, купили, доставили, повісили на стіну, режими є ось такі.
    У копірайтера виникне кілька питань, на які варто відповісти. Утворені записи потрібно якось структурувати, додати туди SEO-інформацію (ключові слова, їх щільність і т.д.), і ідеальне ТЗ готове.

Рада 3

Складайте ТЗ разом з виконавцем. Це буде ефективніше і швидше, ніж самостійне планування.

Що я можу зробити особисто, щоб підвищити якість роботи?

Головне, що потрібно виконавцю від вас, — інформація. Часто замовлення не може бути виконаний через якихось дрібних питань, що виникають при написанні. Наприклад, ви або копірайтер щось забули уточнити. Або копірайтер задав питання, яке вимагає від вас перегляду особистих або корпоративних записів або узгодження з іншими людьми. Питання, які можна вирішити за 5-10 хвилин, можуть розтягуватися на тиждень, і це не перебільшення. І проблема тут завжди одна: «Цей користувач був в Мережі день назад».
Рада 4

Виділіть у своєму розкладі 15 хвилин в день, які ви гарантовано витратите на допомогу копірайтер. Виконавець буде знати, що в певний момент зможе отримати відповідь на всі питання, що цікавлять його питання. Якщо ви боїтеся, що можете забути, або вважаєте себе недостатньо пунктуальним, то призначте собі невеличкий «штраф». В такому випадку буде неприємно заплатити за свою помилку навіть дрібної сумою грошей.

РАДА 5
бонусний

Ніколи не забувайте, що агентства (скажімо, наше) мають переваги перед простими копірайтерами з біржі.

Справа тут зовсім не в завищеній самооцінці. Одній людині важко розподілити свій день так щоб встигнути всюди, звідси такі часті «Геннадій Євгенович, у мене * причина, яка здасться клієнту розумної *, здам замовлення через два дні». Не можна забувати, що у людини дійсно може щось трапитися:

хвороба,
серйозні проблеми у друзів або родичів,
термінові правки по іншому заказати т.д.

Агентство, в свою чергу, має в своєму розпорядженні десятками копірайтерів, кожен з яких завжди підмінить іншого або дасть пораду по необхідному фрагменту тексту. В агентстві, швидше за все, знайдеться людина, вже знайомий з темою замовлення (а можливо, працював раніше з подібною спеціальністю). Ну звичайно, пам’ятаєте, що з усіх агентств саме наше настільки добре і прекрасно, що навіть Тантал починає менше страждати, згадуючи, який класний текст йому вчора зробили.