Як правильно вибрати сантехніку

2-7-2021

Сантехніка — дуже важлива частина інтер’єру. Не тільки інтер’єру, а взагалі всієї інфраструктури вашої квартири або будинку. Ну справді, уявіть собі, як неприємно буває, коли раптом виходить з ладу унітаз або раковина. Мало того, що елементарні зручності неможливо справити, так ще є великий ризик затопити сусідів, та й собі зіпсувати, наприклад, стать, що тягне за собою великі витрати на подальший ремонт. А вже нервів скільки витратите. Так що якщо надумали поміняти сантехніку — підходити до цього варто дуже серйозно. Також хочемо порекомендувати замовити найкращу сантехніку на сайті https://santan.ua/ у найкращих спеціалістів.

Матеріал. З чого сантехніку роблять?

акрил:матеріал нового покоління, такий вид пластику, виробляє Голландія. Він наноситься шарами, чим більше шарів, тим краще, але відповідно, і дорожче. Переваги: красивий, теплий, легко миється, але, головне, дуже стійкий до подряпин і вм’ятин. Якщо, наприклад, що-небудь важке упустите в акрилову ванну, їй буде байдуже. Тріщини легко замазують. Акрилова сантехніка найдорожча.

Чавун. Головний матеріал радянських ванн. Дуже добре зберігає тепло і не деформується. І не іржавіє. Відмінний вибір при невеликій ціні.

Сталь.З неї роблять найдешевші ванни. Мінусів більше, ніж плюсів: по-перше, дуже швидко остигають, так що якщо ви любитель годинами ніжиться в гарячій ванні, готуйтеся практично весь час додавати гарячу воду, а якщо у вас стоїть лічильник води, то це не зовсім економно. По-друге, тонка ванна зі сталі має звичай деформуватися. А ще схильна до корозії.

Фарфор. Дуже популярний матеріал. Легко миється, виглядає дуже естетично, міцний. Робиться тільки їх натуральних компонентів, так що якщо хто стурбований «екологічним» будинком, вибір впаде тільки на порцелянові вироби.

Вибрали матеріал? Тепер можна подумати над іншими характеристиками майбутньої сантехніки. Найголовніший представник сантехнічних пристроїв — унітаз. Взагалі, мабуть, найголовніше пристрій в будинку. Як вибрати? Існують різні критерії:

Звук. Деякі унітази можуть бути дуже гучними. Коли в тиші спить квартири лунає оглушливий рев води і подальше агресивне гарчання зливного бочка — погодьтеся, мало приємного. Особливо, якщо у вас маленька дитина. Так що обов’язково запитайте у продавця або почитайте документацію — безшумний набір води дуже важлива характеристика.

Злив. Зараз, коли у більшості росіян кожна копійка на рахунку, багато хто ставить в цілях економії водні лічильники. Злив унітазів теж може бути подвійним — стандарт, або економ. Кнопка зливу на бочці як би розділена на дві частини. Так що якщо потрібно мало води — тисніть «економ», води витрачається в два рази менше. Ситуації ж всякі бувають.

Установка до труби каналізації. Якщо самі вирішили поміняти унітаз, перед покупкою переконаєтеся, який тип зливу у труби відводу. Він буває або прямий, або під кутом (косою). У другому випадку кут біля унітазу повинен збігатися з вашою трубою каналізації, а то більший ризик потрапити на трудомістку переробку труб.

Спосіб зливу води. Беріть з круговим зливом — вода стікає як би з усіх боків. При цьому вода практично не потрапляє під кромку унітазу, він менше забруднюється, і там не розмножуються противні і шкідливі бактерії.

Покриття. Багато унітази, особливо імпортні, покриті спеціальним антибактеріальним покриттям. Більше 90% бактерій, потрапивши на таке покриття, вмирають. Відповідно, ціна такого виробу також зростає.

Раковини. Тут вибір набагато проще.Во-перше, не забудьте, краще відразу купити змішувач, І раковину. Не всі один одному підходять. По-друге, обов’язково в раковині має бути присутня захист від переповнення. Раковину краще брати з порцеляни. У нього з усіх матеріалів найменша пористість поверхні, отже, менше в’їдатиметься бруду і миється легше. Особливо, якщо ваші домашні любителі помити в раковині грязнущіе черевики.
Душова кабінка. Дуже корисний винахід. Її головна перевага перед ванною: економія води практично в п’ять разів! І при установці душової кабіни звільняється дуже багато корисного місця у ванній. Душові кабінки по структурі своїй бувають двох видів: стаціонарні (зі стінками з усіх боків) і кутові — які монтуються з заднього боку до стіни самої ванної кімнати. Функцій у душових кабін безліч: є і з гідромасажем, і з контрастним душем, і з парою (імітація лазні), є навіть з троїстими радіо або телевізором. Встановлювати душові кабінки простіше, ніж здається на перший погляд, так що не бійтеся. Головне, щоб у вашій ванній кімнаті було комфортно, чисто і безпечно.