Що таке нативна реклама

3-28-2021

У рівнях володіння англійською є найвищий щабель з назвою native speaker.  Людина говорить як носій мови, але він не є для нього рідним. Зовсім простіше — »не відрізнити від справжнього, природний». На цьому принципі і заснована вся нативна реклама. Хочемо порекомендувати замовити нативну рекламу тут найкращі спецілісти .

Що таке нативна реклама простими словами

Нативна реклама приймає формати, tone of voice, особливості читачів (глядачів) і навіть внутрішній сленг майданчика публікації. Під майданчиком може матися на увазі канал на ютуб, сайт, паблік в вконтакте, аккаунт в instagram і т. П.

Термін «нативна реклама» став активно використовуватися з 2011 року, тренд на неї запустив фред вілсон (венчурний капіталіст, бізнесмен і блогер), якого прийнято вважати основоположником напрямку.

Плюси і мінуси нативної реклами

Глобальна мета нативної реклами, як і будь – який в принципі, — привести людину до покупки продукту. Як у всякого формату, нативка має свої переваги і недоліки.

Не можна просто так взяти, і сказати: «хочу нативну рекламу в медузі». Потрібен конкретний план і розуміння своєї аудиторії, тільки тоді можна зрозуміти, потрібно таке розміщення чи ні.

З чого складається планування нативної інтеграції? вам потрібно визначити:

 • яку інформацію ви хочете донести за допомогою інших майданчиків?

Про що ви бажаєте розповісти аудиторії за допомогою партнерів, що не можете донести самостійно.

 • які майданчики відвідує цільова аудиторія

Наприклад, ви робите добрива для посіву кабачків. Навряд чи ваша цільова аудиторія читає ту ж «медузу».

 • яку дію ви хочете отримати від читача або глядача після ознайомлення з публікацією

Під цільовим дією може матися на увазі клік або тап по посиланню, заповнення лід-форми, дзвінок. Золоте правило. Одна публікація — одна цільова дія. Не варто навантажувати матеріал формами захоплення і посиланнями в кожному абзаці.

 • визначити вартість цільової дії

Потрібно взяти вартість розміщення, додати вартість створення реклами, співвіднести з середньою конверсією вашого сайту. Так ви зможете приблизно визначити, з якою вартістю цільової дії ваша нативна реклама окупиться.

Після проходження всіх 4-х пунктів, необхідно підготувати контент для нативної реклами.

Підготовка контенту для нативної реклами

Якщо говорити про розміщення у великих змі або у популярних блогерів (через агентства), то над вашою публікацією будуть працювати кілька людей. Вони будуть вас просити заповнити бриф, задавати питання і пропонувати варіанти розміщень. В такому випадку вам залишається тільки спочатку зібрати ту інформацію, яку ви хочете донести до читачів або глядачів.

Якщо ви хочете розміститися у локальних лідерів думок або в невеликих виданнях, то всю роботу по створенню і оформленню контенту вам доведеться проводити самостійно. Це підійде, якщо немає бюджету звернутися в агентство. Для досягнення максимальної нативності рекомендується:

 • вивчити аудиторію майданчика (які матеріали більше лайкають і коментують).
 • перейняти стиль спілкування і перенести його в рекламу (для природності).
 • підібрати формат нативного розміщення і створювати контент під нього.

Створити якісну нативну рекламу-складне завдання. Тому не поспішайте віддавати майданчику версію розміщення, яка на перший погляд здається дуже вдалою.

Найголовніше – ваше нативне розміщення має принести користь читачам.

Як оцінити ефективність нативної реклами?

Оцінка ефективності нативної реклами можна умовно розділити на дві складові. Перша — по контенту. Друга з повернення інвестицій в її створення.

Для оцінки ефективності нативної реклами з точки зору контенту можна використовувати «яндекс.метрику » або google analytics. Аналіз зачіпає повний шлях читача: від показу картки публікації до поведінки на сайті рекламованого продукту.

Які показники застосовуються для оцінки і в чому їх сенс:

 • унікальні покази-скільки разів людині була показана картка (тизер) з нативною публікацією.
 • клік-скільки людей перейшло на картку. Співвідношення кліків до показів-ctr, виражається у відсотках. Чим він вищий, тим краще спрацювали заголовок і зображення.
 • перегляди – скільки користувачів побачили публікацію.
 • доскролл-показує скільки відсотків читачів дійшли до кінця публікації (недоступно в «вконтакте» і instagram).
 • середній час перегляду публікації-показує як довго читачі сидять на сторінці нативної реклами.
 • er-показує рівень залучення читачів. Сума лайків, репостів і коментарів ділиться на загальну кількість переглядів.
 • конверсія в переходи на сайт – цільова дія) — частка користувачів, які після статті зробили цільову дію. Для зручності відстеження подальшої поведінки читачів краще оформляти посилання з utm-мітками, тоді спроститься аналітика в » яндекс.метрику » і google analytics.