Є в html звичайні теги, а є теги з дивацтвами. До таким дивним елементів мови гіпертексту відноситься і nofollow, страждає роздвоєнням особистості. З одного боку це мета-тег, а з іншого всього лише значення одного з атрибутів.

Значення атрибуту тега

Він використовується в якості значення обов’язкового атрибуту тега . Причому атрибут «rel» призначений в першу чергу для пошукових систем.

Цей атрибут визначає правила взаємозв’язку між сайтом-донором (на якому знаходиться посилання) і сайтом-акцептором (куди вказує посилання).

Rel не підтримується більшістю популярних браузерів. Тому початківці програмісти можуть навіть не знати про його існування. Зате про існування цього атрибута гіперпосилання добре знають фахівці просувають сайти.

Атрибут підтримує багато значень. Але найбільш відомим значенням rel є nofollow. Воно не дозволяє пошуковому роботу проводити індексацію посилання. Завдяки чому він використовується SEO-фахівцями для того, щоб виключити передачу ваги посилання на сайт-реципієнт.

Простіше кажучи, атрибут з таким значенням забороняє пошуковикам переходити по посиланню. За рахунок цього можна збільшити показники тематичного індексу цитування ресурсу (ТІЦ) і PR.

ТІЦ є одним з показників популярності сайту, застосовуваних в пошукових системах. При його розрахунку враховується кількість посилань на цей сайт з інших ресурсів, близьких по тематиці.

PR (PageRank) – показник популярності інтернет-ресурсу, виражений в числовому еквіваленті. На його величину впливає кількість і вага зовнішніх посилань, розташованих на інших ресурсах і провідних на даний сайт.

Починаючи з 2010 року алгоритм роботи значення «nofollow» змінився кардинально. Позначена таким чином посилання тепер не тільки не передає свою вагу на інший ресурс, але і зменшує питомий показник всього сайту донора. Із загального показника сторінки віднімається вага «перекритою» для індексування посилання.

Мета-тег

Насправді тегом nofollow не є. Такий статус йому був помилково привласнений на просторах всесвітньої павутини. У масштабах мета-тегів він також використовується в якості значення атрибута «content», що забороняє індексацію всіх посилань сторінки.

Зараз в мета-тегах це значення використовується вкрай рідко. Перекриття всіх посилань на сторінці негативно впливає на індексування всього ресурсу в пошукових системах.

Nofollow –спеціальний мета-тег або значення атрибута?

Nofollow або noindex

Деякі «специ» спочатку плутають два елементи html. Хоча один з них є всього лише значенням атрибута, а другий тегом.

На відміну від nofollow noindex — це повноцінний тег. Хоча про його «повноцінності» теж можна посперечатися. Адже він є дітищем російської пошукової системи «Яндекс». Тег офіційно не визнаний і не входить ні в один стандарт.

Крім ієрархічних відмінностей є і відмінності в принципі дії:

  • Noindex – забороняє пошуковій системі проводити індексацію частини тексту сторінки, укладеного в тег. Його дія поширюється лише на звичайний текст, але не на посилання;
  • Nofollow – забороняє індексацію посилань або посилання сторінки.

Політика Яндекс

До недавнього часу ця пошукова система «сприймала» лише тег свого виробництва, і відмовлялася розуміти загальноприйняте вище згадане значення атрибута.

Але недавно все змінилося. У травні 2010 року nofollow Яндекс нарешті визнав. Це довгоочікувана подія помітно полегшило працю SEO-фахівців і програмістів, які працюють на широких просторах Рунета.

Підсумки

Тепер використовувати дане значення атрибута можна повсюдно. Але в теж час його глобальне застосування в мета-тег може значно «знецінити» сторінку сайту і весь ресурс для пошукових систем.