Як самостійно створити сайт

11-12-2018

Свого часу мною була проведена значна аналітична робота в порівнянні декількох систем. Її результатом став висновок, що саме WordPress є найбільш дружньою системою для новачків:
ідеальний для створення блогів;
інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
є безліч плагінів, що підвищують функціональні можливості;
зручний візуальний редактор. Рекомендуємо https://itlama.com/

ДО РЕЧІ! Якщо ви вмієте працювати в текстових редакторах, у вас не виникне проблем з публікацією і оформленням текстів. А ось на таких движках, як Drupal або Joomla є деякі складнощі навіть з цією простою опцією.

З огляду на все вищесказане, можу сказати, що саме WordPress являє собою оптимальний сучасний майданчик для створення відвідуваного блогу і заробітку на ньому.

Сподіваюся, я вас переконав, що немає нічого кращого описуваної платформи. Тепер приступаю до опису покрокової інструкції, як створити сайт на WordPress безкоштовно.

1. Реєстрація в хостингу
Хостинг – це фактичне місце на сервері, де буде розміщуватися ваш сайт. Такі послуги надають багато компаній. При виборі конкретного хостингу слід орієнтуватися на такі аспекти:

вартість хостингу;
наявність додаткових опцій;
якість технічної підтримки;
розмір простору, що надається під розміщення сайту.

Порада! В якості хостингу для сайту рекомендую звернути увагу на наступний сервіс — timeweb. Саме на ньому розміщені мої сайти. Тут класна Технічна підтримка і невисокі ціни. Є додаткові опції, проводяться різні акції.

2. Підбираємо доменне ім’я
Починати потрібно з підбору імені свого сайту. Важливо, щоб ім’я відображало тематичну спрямованість створюваного вами ресурсу.

Зверніть увагу! Якщо ви ведете особистий блог, то можна використовувати просто прізвище. Наприклад, доменне ім’я матиме такий вигляд petrenko.com. Але це не означає, що якщо сайт присвяченим мобільним телефонами, в якості імені потрібно використовувати назву телефону-такий варіант свідомо програшний.

Для назви сайту можна писати російські слова латиницею. Наприклад – futbol.ru. Хоча, звичайно, в ідеалі рекомендується використовувати правильні англійські слова написані без помилок. Це додасть солідності сайту. Реєстрація доменного імені проводиться на спеціальних сайтах. Нічого складного в цьому немає – дотримуйтесь інструкція сайту і все у вас вийде.

Порада! Для реєстрації доменного імені рекомендую скористатися сервісом timeweb . Він відмінно зарекомендував себе, користуюся вже багато років – влаштовує і вартість, і підтримка. Переходьте за посиланням і вибирайте вкладку Домени

Покрокова інструкція як підібрати і зареєструвати доменне ім’я (відео):

Але! Важливий момент: якщо ви хочете сторонній домен з якоюсь незвичайною доменною зоною (наприклад .com.ua), то дивимося відео як купити окремий домен і прив’язати його до хостингу:

3. Установка сайту на сервер і попередні налаштування
Перший крок – установка CMS. Починати її рекомендую на власному комп’ютері, а тільки після того, як все буде зроблено, переносити сайт на вибраний хостинг. Там потрібно слідувати підказкам. Нічого особливого складного немає. Але якщо у вас виникли проблеми з тим, як встановити WordPress на хостинг, пишіть в коментарях – небудь відповім там, або, якщо запитів буде занадто багато, напишу окрему статтю на цю тему.

Крок 1

Крок 2

4. Встановлюємо тему оформлення
Знайти тему для WordPress не проблема – їх повно в Інтернеті у вільному доступі. Серед них можна знайти масу цікавого і незвичайного.

Порада! Але я настійно не рекомендую завантажувати тему з незрозумілого сайту. Теми підбирайте на офіційному сайті WordPress. Там вони всі безпечні і коректно працюють.

Вибравши тему, опублікуйте кілька статей і матеріалів на сайті. Складнощів з публікацією не буде. Як вже говорив вище – редактор дуже простий і інтуїтивно зрозумілий.

Після публікації можете приступати до редагування темі. До речі, попередня публікація статей потрібна для того, щоб краще розуміти, як буде змінюватися сайт, його зовнішній вигляд після редагування теми.

Але на перших порах раджу працювати зі стандартним шаблоном, не вносячи в нього особливих змін. Лише коли у вас з’являться більш фундаментальні навички, а також ви зрозумієте, що саме хочете отримати в оформленні сайту, приступайте до редагування шаблону.