Як писати новини

9-27-2018

Как писать новости

Незалежно від того, готується новина для веб-сайту, інформагентства або газети, важливим залишається те, чи є ця новина якийсь інтерес. Журналістам інтернет-видань масових доводиться складніше — їм важливо давати новини по широкому колу тим і інформувати читача майже про все на світі. Рекомендую почитати про http://www.dancor.sumy.ua/tags/maksim-polyakov-murka

Отже, перше, що потрібно знати, коли ви працюєте над новинами це те, для кого ви пишете — журналіст повинен знати аудиторію свого видання.
Інтернет-видання можуть бути для широкої аудиторії і спеціалізовані. Залежно від цього журналіст обирає, якою мовою писати новини — він буде легким, доступним, якщо ви працюєте для широкої аудиторії і професійним, якщо ви працюєте у фаховому виданні. Для інтернет-порталу, який спеціалізується на фінансах, новини про результати роботи банку в черговому кварталі чергового року будуть важливі деталі, наприклад, відомості про комісійні доходи або поточному рівні ліквідності, читачам масового сайту такі детальні результати роботи банку не потрібні — для них буде достатньо написати лише ключові факти.

При цьому незалежно від того, для вузько спеціалізованого або масового видання ви пишете — новина повинна бути написана зрозумілою мовою. Як і у випадку з будь-яким журналістським текстом, важливо пам’ятати, що спроба здатися в тексті розумніші і обізнаніший не зробить читача вашим фанатом, а, найімовірніше, призведе до зворотного результату.

Те ж відноситься і до скорочень і термінів – вони повинні бути розшифровані, навіть якщо ви упевнені, що всі читачі знають, що таке ВВП (валовий внутрішній продукт), НБ (Національний банк) або АП (адміністрація президента). Кожна редакція при цьому самостійно вирішує, які скорочення є допустимими і використовуються нею, а які з’являться в її новинах ніколи.

Таким чином, те, якою мовою написана новина залежить від типу видання-спеціалізоване воно або масове.
Раніше за швидкість випуску новин сперечалися тільки інформаційні агентства, тепер змагання йде і між інтернет-виданнями. Принцип простий-хто першим видав найважливішу (або термінову) новину, того першим і помітять в соціальних мережах, передрукують, сошлються (можливо) інші ЗМІ і до того прийде трафік. А він у свою чергу наводить рекламу. Швидкість видачі новини важлива і тому, що читач, отримуючи важливі новини першим від одного і того ж інтернет-видання кілька разів, поступово звикає приходити за інформацією саме на цю площадку, стає лояльним цього видання. При цьому інтернет-ЗМІ набагато легше, ніж будь-яким іншим (телебаченню, наприклад і тим більше газет) давати новини швидше — можна розпочинати з короткої, термінової версії і потім поступово її оновлювати по мірі надходження і обробки інформації.

Отже, швидкість у виробництві новин для веба надзвичайно важлива — новини повинні готуватися швидко.
При цьому швидкість не повинна впливати на якість. Мова не про граматичні помилки — вони трапляються і у метрів і у тих, хто тільки починає, вони неминучі у великому потоці новин. Найважливішою частиною роботи журналіста була і залишається перевірка інформації. Це стало особливо актуально зараз, коли багато ЗМІ стали друкувати новини, базуючись на публікаціях в соціальних мережах. Пости у Фейсбук стають часто не лише інформприводом, а й власне новиною. Сам цей підхід у різних ЗМІ оцінюють по-різному, хтось вважає таку роботу неможливою, але навіть найбільші гравці змушені тепер писати новини з публікацій в Твіттер президента США Дональда Трампа, оскільки для нього — це ключовий канал зв’язку з аудиторією.

Журналісту необхідно пам’ятати, що інформація в соцмережах не може вважатися надійною: акаунти зламуються, в соцмережах безліч фейків і будь-яка інформація вимагає перевірки. ЗМІ повинні, як мінімум, спробувати зв’язатися з користувачем, щоб дізнатися у нього, чи писав він пост, який викликав інтерес у журналіста. А вже новини, про які повідомляють в соцмережах, ніяк не можуть публікуватися у виданні без Підтвердження та перевірки інформації.