Як вибрати лікаря

9-27-2019

Как выбрать врача
Медична реформа в Україні набирає обертів. І однією з її складовою є зміна відносин «сімейний лікар — пацієнт». Так, пацієнт має право самостійно обирати свого лікаря, а доходи лікарів напряму будуть залежати від того, скільки пацієнтів складається під його наглядом і скільки відповідних договорів складено.
Також хочемо вам порекомендувати https://asklepiy.com/zhytomir
Моз вирішив дати чіткі інструкції щодо того, як же пацієнту вибрати собі хорошого лікаря, повідомляє прес — служба відомства. Пацієнтові необхідно зробити кілька нескладних кроків.
Якщо ви вже знаєте хорошого лікаря – чудово, зупиніть вибір на ньому. Тоді скористайтеся принципом «сарафанного» радіо – розпитайте друзів, родичів, колег. Напевно з декількох лікарів, про яких вам розкажуть, ви зможете обрати свого.
Або ж зверніться в місцевий відділ охорони здоров’я, де вам розкажуть про лікарів, які працюють у вашому населеному пункті чи районі, або в будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями особисто.
Після того, як ви визначилися з лікарем, вам необхідно підписати з ним договір. При цьому, незважаючи на те, що договір є безстроковим (вам не потрібно кожен рік його перепідписувати), ви можете змінити свою думку і підписати договір з іншим лікарем.
Все, що вам потрібно для підписання договору — паспорт та ідентифікаційний номер (для дитини – ще й свідоцтво про народження). Всі договори підписуються в електронному вигляді: лікар вносить ваші дані в систему і проводить реєстрацію. Після цього документ роздруковується у двох примірниках (один залишається у вас) і підписується обома сторонами.
При цьому якщо вашого лікаря немає або ви перебуваєте в іншому місті, ви маєте право звернутися до будь-якого іншого медзакладу або до будь-якого іншого лікаря.
Відтепер звертайтеся до лікаря на очну консультацію або в телефонному режимі. Якщо є необхідність, лікар приїде до вас додому, чи запросить на прийом і дасть направлення до вузькопрофільного спеціаліста.
Більш того, при необхідності ваш сімейний лікар також буде виписувати рецепти на ліки, в тому числі, що потрапляють під програму (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), і видавати будь-які медичні довідки, наприклад, басейн тощо.
Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров’я, осіб, які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту. Підтвердіть, що Ви фахівець в сфері охорони здоров’я та ознайомлені з угодою.